Katalog firm Press Rzeszów

Trwałe dachy

Trwałe dachy

Na dachach współcześnie budowanych domów przeważnie spotyka się sprawdzone od wieków dachówki najczęściej w klasycznym, czerwonym odcieniu, ich młodsze „siostry” – blachodachówki oraz dachówki bitumiczne. Na połaciach dachów, które szczególnie wyraźnie nawiązują do nowoczesnych trendów w budownictwie jednorodzinnym zobaczymy także blachę płaską. Sprawdź, jakie cechy tych pokryć dachowych zaskarbiły im przychylność budujących. Oto lista najtrwalszych materiałów dachowych.

 

Najwyższą trwałością wyróżniają się pokrycia dachowe z blachy miedzianej, może ona bowiem przetrwać na dachu nawet 300 lat. Przeszło 100-letnią trwałość mają również blachy cynkowo - tytanowe. Ich dodatkowym atutem jest to, że drobne zarysowania - choćby butem kominiarza czy montażysty anteny - same się zasklepią i pokryją patyną.

 

Tradycyjne i bardzo popularne dachówki ceramiczne starają się dorównać długowiecznym blachom – ich trwałość szacuje się na kilkadziesiąt lat. Potwierdzają to także nawet 50-letnie gwarancje ich producentów. A pokryciami, które przetrwają przynajmniej jedno pokolenie mieszkańców domu, są też dachówki cementowe.

 

Choć blachy powlekane nie szczycą się taką długowiecznością, warto wiedzieć, że wszystko zależy od rodzaju powłoki. Droższe blachodachówki stalowe powlekane grubszą warstwą poliestru, plastisolem czy poliuretanem dostają 30-40-letnie gwarancje, a te z posypką z naturalnego kruszywa – nawet 50-letnie.

POLECANE FIRMY

kartony archiwizacyjne Prawnik Rzeszów schody rzeszów

Inne porady w tym temacie

Maszyny cukiernicze nie tylko do dużych zakładów produkcyjnych

Maszyny cukiernicze nie tylko do dużych zakładów produkcyjnych

Założenie cukierni lub piekarni to ciekawy pomysł na biznes, jednakże należy pamiętać, że zarówno zakład przydomowy, jak i o większej powierzchni użytkowej należy odpowiednio wyposażyć w sprzęty wysokiej jakości, które spe
Czy squash ma szansę zostać dyscypliną olimpijską?

Czy squash ma szansę zostać dyscypliną olimpijską?

Squash http://squash-rzeszow.pl/  to dyscyplina sportowa, która polega na odbijaniu piłeczki kauczukowej o ścianę, mieszcząc się w liniach boiska w sposób, który maksymalnie utrudni przeciwnikowi odbicie piłki
Jak domowy chleb, to tylko z Pstrągowej

Jak domowy chleb, to tylko z Pstrągowej

Nie masz czasu na pieczenie chleba w domu, a może nie jesteś najlepszym piekarzem i wolisz nie zabierać się za pieczenie? Jeżeli chcesz poczuć smak wysokiej jakości domowego chleba, koniecznie musisz spróbować tego z Pstrągowej!
Co o hotelach warto wiedzieć

Co o hotelach warto wiedzieć

Planujesz weekend poza miastem? Wyjeżdżasz służbowo i planujesz przedłużyć pobyt w hotelu, by pozwiedzać lokalne atrakcje? Wspaniale! Aktywny wypoczynek to doskonały sposób nie tylko na relaks, ale też edukację i podładowanie baterii.

POWIĄZANE WPISY

Kostka Brukowa Rzeszów SP. ZO.O.

Kostka Brukowa Rzeszów SP. ZO.O.

ul. Rudna Mała 39 36-060 Głogów Małopolski woj. Podkarpackie
Sprzedaż wyrobów brukarskich: Kostka brukowa, płyty tarasowe, obrzeża, krawężniki, palisady, o
https://kostkabrukowa.ipr.pl/
Ilość odwiedziń: 578
Ocena: 0
Komentarzy: 0
Ostatnia wizyta: 14.08.2022
Data dodania: 20.02.2019
Kostka brukowa płyty tarasowe obrzeża krawężniki

Mati-Met - Ogrodzenia Rzeszów

ul. Orzeszkowej 28 37-450 Brandwica woj. Podkarpackie
Mati-Met jest producentem paneli ogrodzeniowych. Firma oferuje sprzedaż i montaż produktó
http://www.mati-met.eu
Ilość odwiedziń: 746
Ocena: 0
Komentarzy: 0
Ostatnia wizyta: 14.08.2022
Data dodania: 09.07.2018
ogrodzenia panelo... ogrodzenia przem... ogrodzenia rzeszów panele ogrodzeni...